Članci

OTVORENO PISMO ZAGREPČANIMA - HOĆEMO LI PROKOCKATI USKRS?

Mate Knezović Otvoreno pismo o

Mate Knezović, predsjednik Obiteljske stranke i kandidat za gradonačelnika grada Zagreba

Poštovani i dragi Zagrepčani! Veliki tjedan, a osobito Posljednja Večera, muka smrt i uskrsnuće Isusa Krista, zahtijevaju od nas da stanemo pred sebe u miru svoje savjesti i promislimo kuda ide naš grad? Promislimo hoćemo li ove dane provesti kao odgovorni građani i Hrvati, ili ćemo propustiti još jednu priliku da promijenimo sudbinu našeg grada, koja može biti sramotna ili sjajna.

Ovaj trenutak našeg grada je sramotan trenutak, na sramotu svih nas! O čemu se radi?

Zar nije sramotno da tzv. Tito zauzima naš najljepši gradski trg, dok njegove žrtve leže kao životinje, ostavljene, prezrene, oklevetane, po našim bregovima, brežuljcima i dolinama? Može li uopće biti Uskrsa dok je tako? Može li se Zagreb osloboditi Titovog duha, koji još uvijek vlada mnogim srcima i mislima, i njegovih nedjela počinjenih protiv našeg naroda, koji svakodnevno propada.

Nije li dosta 27 godina nakon propasti Jugoslavije i formalnog prelaska u demokraciju da se oslobodimo tzv. Tita i njegovih mitova, da damo čast, priznanje, ljubav i poštovanje našoj djeci razbacanoj po masovnim grobnicama našeg grada?

Na žalost, moji protukandidati su ili bili SKOJ-evci u Jugoslaviji, ili ne žele odbaciti tog Zločinca, ili smatraju da je to nebitno pitanje ili izražavaju razumijevanje za one koji su vezani pozitivno uz komunistički sustav, braneći tako svoje očeve. Oni su navodno antifašisti? Ja nisam antifašist! Ja sam Hrvat, vjernik i čovjek kojem su svi ljudi jednaki i koji ljude cijenim po njihovim djelima. Ovi dani su prilika da odbacimo lažni antifašizam i prihvatimo istinu temeljenu na činjenicama, a ne propagandi medijskih vučjih čopora.

Svima onima koji traže istinu, koji ljube naš narod i naš grad želim sretan Uskrs. Onima koji ne priznaju istinu, koji bježe od činjenica i koji teško kleveću naš narod, a našem Zagrebu ne daju da bude grad slobodnih i istinoljubivih ljudi želim temeljitu promjenu.

Neka nas Uskrsli žrtveni Jaganjac, naš Uskrsli Gospodin, prosvijetli da možemo zaštititi nevine, a usprotiviti se krvnicima i lašcima. Neka budu čašćene nevine žrtve, a Zločinac neka bude izbrisan iz sjećanja našeg grada i našeg naroda.

Na Veliki četvrtak 13. travnja 2017.

Mate Knezović, predsjednik Obiteljske stranke i kandidat za gradonačelnika grada Zagreba